pn - pt 12:00 - 19:00
sob. 11:00 - 15:00
ul.Dębinki 7d lok.3
80-211 Gdańsk

Lipoliza iniekcyjna - redukcja tkanki tłuszczowej

Lipoliza iniekcyjna to bezpieczny zabieg służący modelowaniu sylwetki. Pozwala skutecznie zlikwidować lokalne nadmiary tkanki tłuszczowej, które nie zmniejszają się mimo stosowania diety i intensywnego treningu fizycznego.    

Lipoliza polega na praktycznie bezbolesnym wstrzyknięciu roztworu fosfatydylocholiny i deoksycholanu sodu – substancji bezpiecznych, gdyż naturalnie występującej w organizmie, powodujących rozkład tłuszczy złożonych na prostsze, które następnie transportowane są do wątroby i usuwane z organizmu.    

Chociaż bezpośrednio po zabiegu pojawiają się obrzęki, zaczerwienienia, a czasami siniaki, czy punktowe krwiaki, to lipoliza jest zabiegiem o wiele mniej inwazyjnym od liposukcji i nie wyłącza z codziennego funkcjonowania. Aby uzyskać zadowalający efekt zabieg należy powtórzyć 2-4 razy, w odstępnie co najmniej 4 tygodni.    

Ponieważ skóra stopniowo i naturalnie wraz z zanikiem tkanki tłuszczowej dopasowuje się do nowych kształtów, prawidłowo wykonana lipoliza iniekcyjna skutecznie modeluje sylwetkę bez ryzyka powstania nierówności.    

Wskazaniami do zabiegu to redukcja lokalnie nagromadzonych depozytów tkanki tłuszczowej zlokalizowanej na brzuchu, udach, pośladkach, ramionach, podbródku i tzw."chomikach".    

Przeiwskazania bezwzględne do zabiegu to:kamica żółciowa, cukrzyca, reakcja alergiczna na soję, ciąża i laktacja.