pn - pt 12:00 - 19:00
sob. 11:00 - 15:00
ul.Dębinki 7d lok.3
80-211 Gdańsk

Leczenie nadpotliwości

Nadpotliwośc związana jest z nadaktywnością gruczołów potowych, które zlokalizowane są niemal na całej powierzchni ciała. Szczególnie licznie zlokalizowane są pod pachami, na stopach oraz na dłoniowej stronie rąk. Osoby z nadmierną potliwością wydzielają olbrzumie ilości potu, co utrudnia wykonywanie zwykłych, codziennych czynnośći i może być przyczyną kłopotliwych sytuacji w życiu zawodowym i towarzyskim.  

Idealnym środkiem leczniczym stosowanym w nadpotliwości jest preparat typu A, stosowana w medycynie od lat 70. Podnie preparatu do skóry powoduje zablokowanie nerwów zaopatrujących gruczoły potowe. To zapobiega wydzielaniu przez nie potu. Efekt utrzymuje się przez kilka miesięcy tj. do czasu, kiedy powstaną nowe zakończenia nerwowe.   

Efekt zmniejszenia wydzielania potu obserwuje się po około 72 godzinach od wykonania zabiegu i jest maksymalny po 7-10 dniach. Statystycznie otrzymuje się od 60proc-95proc. redukcję nadmiernego pocenia w danym obszarze. Po około 7 miesiącach zabieg należy powtórzyć.  

Zastosowanie preparatu w leczeniu nadpotliwości jest zupełnie bezieczne i dedykowane jest przede wszystkim osobom z rozpoznaną ndpotliwością samoistną ale również dla osób które chcą ograniczyć fizjologiczne pocenie się niektórych okolic ciała.  

W celu zwiększenia komfortu, obszar który ma zostać poddany zabiegowi znieczulany jest preparatem Emla.